PŘEDSTAVUJEME VÁM BARVU ROKU 2019!

koralova_barva_roku_2019

Barvou roku je KORÁLOVÁ – barva se zlatým podtónem, která pulzuje životem, optimismem a oplývá jemností.

Korálová barva působí hřejivým dojmem a povzbuzuje naši mysl. Působí jako jistota v dnešním, neustále se měnícím, prostředí.

Korálová barva byla zvolena barvou roku 2019, jako reakce na současný svět technologií a sociálních médií, který nás pohlcuje a ovlivňuje stále více.

Korálová nám připomíná, jak důležitá je pro člověka intimita a optimistický pohled na svět. Povzbuzuje v nás ale také náš přirozený temperament, energii a hravou povahu.

Jedná se o přirozenou barvu, připomínající přírodu, ve které se naprosto přirozeně vyskytuje.

 

Korálová barva, které v přírodě poskytují úkryt korálové útesy, nabízí mnoho odstínů, které fascinují nejen oko, ale také naši mysl.

 

Institut barev PANTONE® už 20 let ovlivňuje, výběrem barev, nejrůznější odvětví, jako je móda, bytový textil, průmyslový i grafický design a další.

Odborníci z institutu přistupují, k výběru barvy roku, pokaždé promyšleně a pečlivě. Hledají nové barevné vlivy prostřednictvím zábavního průmyslu, cestování nebo například skrze umění.

Korálová barva jednoduše připomíná člověku, že je důležitá rovnováha a pozitivní přístup k životu.

 

Neztraťme sami sebe v technologiích a sociálních sítích. Nezapomeňme se navracet k přírodě a uchovejme si smysl pro přirozenost.