Novinky

Barvou roku 2024 je „Peach Fuzz“ – broskvová!

 

Společnost PANTONE zvolila jako barvu roku 2024 "Peach Fuzz" – broskvové chmýří. 

Broskvová barva působí jemně a povzbudivě. Zároveň uklidňuje a ztišuje mysl. Barva připomíná, jak důležitý je soucit, empatie a vzájemná pomoc. Napomáhá uvědomit si, co je ve skutečnosti opravdu důležité – psychické a fyzické zdraví, rodina, přátelé, odhodlání, síla a vytrvalost.

 

„Při hledání odstínu, který by odrážel naši vrozenou touhu po blízkosti a spojení, jsme zvolili barvu, která vyzařuje teplo a moderní eleganci. Odstín, který souzní se soucitem, nabízí hmatovou náruč a bez námahy propojuje mladistvé s nadčasovým.“

– Leatrice Eiseman 

výkonná ředitelka Pantone Color Institute™

Leatrice-Eiseman-pantone

O společnosti Pantone Color Institute™

Pantone je společnost, která ovlivňuje vývoj produktů a nákupní rozhodnutí v mnoha odvětvích, včetně módy, bytového vybavení a průmyslového designu, stejně jako v oblasti tvorby obalů a grafického designu výrobků. 

Institut udává barevný směr na přehlídkových molech, vybírá barvu roku, předpovídá globální barevné trendy a radí společnostem v oblasti barev pro vizuální identitu produktů a značek. 

Pantone Color Institut spolupracuje s globálními značkami za účelem efektivní využití síly, psychologie a emocí v designové strategii.